klart.se

Preumerera på

Nyhetsbrev

 

 

 

Länkar

 

 

 

 

 

 

Tävlingar & Resultat/2015

KM Elit Galleri konstgården

1. Björn Svensson.      141p

2. Hans Fridh              132

3. Patrik Wahrby          130

Jägarklassen

1. Sven Andersson        88p

2. Rolf Bengtsson          84

3. Johan Blomqvist        84

KM Älg

1. P O Jonsson              34p

2. Björn Svensson         31

3. Rolf Bengtsson          30

KM Rådjur

1. Hans Fridh                40p

2. Björn Svensson         38

3. P O Jonsson              37

 

KM Sporting

1. Johan Blomqvist      41p  Särskjutning

2. Patrik Wahrby.         41   Särskjutning

3. Svante Jonsson.       39   Särskjutning

4. Anders Hyltberg       39   Särskjutning 

5. Anders Nilsson         39   Särskjutning 

6. Fredrik Solid            38

7. P O Jonsson             32

8. Sven Andersson       28

9. Hans Frid                25

10. Ola Göransson       13

 

Damer

1. Louise Boström        22p       

 

KM Skeet Elit

1. Lennart Sandelin     44p

2. Kenny Svanberg      43 Särskjutning 24p

3. Sam Gustafsson      43 Särskjutning 23

4. Martin Wahlström    43 Särskjutning 18

5. David Axfors           41

6. Anders Hyltberg      39

7. Anders Nilsson        37

7. Björn Svensson       37

9. Svante Jonsson       27

 

KM Trap Elit

Herrar:

1. Svante Jonsson      44p

2. Björn Svensson      41

3. Fredrik Solid          40

4. P-O Jonsson          39

5. Patrik Wahrby        35

6. Lennart Sandelin    34

7. Hans Fridh             29

8. Stig Hyltberg          29

 

Damer:

1. Mia Gustafsson      44p

 

KM Skeet Jägare

Herrar:

1. Fredrik Karlsson     26p

2. Patrik Wahrby        22

3. Hans Fridh            19

4. Elias Karlsson        16

    Mikael Blomqvist    16

    Johan Blomqvist    16

7. Sten Lövgren         15

8. Sven Andersson     15

 

KM Trap Jägare

Herrar: 

1. Elias Karlsson        24p

2. Anders Hyltberg     22

3. Anders Nilsson       21

    Carl Östby             21

5. Sven Andersson     20

6. Jesper Brengdahl    17

 

Junior Dam:

1. Julia Brengdahl      22p

2. Ellinor Brengdahl    19

 

Sigges Minne 2015

Herrar:

1. Svante Jonsson     156p

2. P-O Jonsson          132

3. Johan Blomqvist    131

4. Fredrik Solid          127

5. Sven Andersson     116

6. Anders Nilsson       115

7. Hans Fridh             113

7. J-O Forsberg         113

9. Björn Svensson      108

 

Damer:

Kinna Svensson          90p

 

KM Jaktstig

Öppen Klass

1. Marcus Nilsson       163p

2. Anders Nilsson       163

3. Martin Svensson     161

Yngre Oldboys

1. Göran Johansson    167P (Bästa Resultat)

2. Anders Hyltberg      147

3. Peter Linge             142

Äldre Oldboys

1. Sven Andersson      160p

2. P-O Jonsson            154

3. Jan Götskog            152

Junior

1. Max Baker              129p

2. Henrik Johansson    126

3. Emil Gustavsson       42

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)